"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yasaklı sitelere yasal giriş rehberi (VPN ile)

Selam genç adamlar ve genç kadınlar. İnternetin geldiği bu boyutta, günümüz çağında, hâlâ bir şeyleri engelleyerek, kapatarak, yok edebileceğini zanneden zihniyet tarafından yönetilebilmenin verdiği acı ve boktan duygusuyla yazıyorum. Yasaklı sitelere aşağıda anlatacağım yöntemle her platformda özgürce dolaşabileceğiz. Artık DNS değiştirmek de işe yaramıyor. DNS adreslerini engellemişler. IP bazlı engelleme yapmışlar. Bu da demek oluyor ki, Türkiye’den tüm girişler durdurulmuş. Bu nedenle kendimizi farklı şekilde gizleyerek VPN ile girmeye çalışmalıyız. Ama gözünüz korkmasın, birkaç basit program veya eklentiyle bu işi halledeceğiz.

 Windows XP, Vista, 7, 8 için

vpn yasaklı siteye girmeHotspot Shield programını indirin. Ücretsiz üyelik alın. Giriş yapın, hepsi bu. Diğer bir alternatif de, TunnelBear programı. Bu programı da indirin ) ve ücretsiz üyelik alarak giriş yapın.

OS X (Mac) 10.6.8 ve sonrası için

Hotspot Shield programını indirin. Ücretsiz üyelik alın. Giriş yapın, hepsi bu. Diğer bir alternatif de, TunnelBear programı. Bu programı da indirin ve ücretsiz üyelik alarak giriş yapın.

iPhone ve Android cihazlar için

Aygıtlarınızın uygulama marketlerine giderek (AppStore, Google Play Store vs.) “Hotspot” veya “TunnelBear” olarak aratma yapın ve Hotspot Shield’i indirin, ücretsiz hesap alın ve giriş yapın. (iPad, iPhone ve iPod touch için Appstore, Android için Google Play Store)

Chrome kullananlar için

Zenmate adındaki küçük eklentiyi kurup, e-posta adresinizi de girdikten sonra her şey tamamdır. Zenmate uygulamasını indirip kurabilmek için buraya alalım sizi.

Scroll Up

Send this to a friend