"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kategori: İnternet

İnternet denen derya hakkında hemen hemen hiçbir şey.

DMOZ’a editörlük için başvurdum

DMOZ, site işleriyle uğraşan herkesin en azından adını duyduğu bir şey. Kabaca anlatmaya çalışırsak, internet üzerinde var olan kaliteli olan her türden sitenin eklendiği bir dizin. Zaten açık dizin projesi olarak geçiyor. Herkes, her kategoride istediği siteyi önerebiliyor. Tavsiye edilen bu siteler, editör onayından geçtikten sonra yayımlanıyor.

dmoz açık dizin projesiBen de birkaç gün önce, DMOZ editörlüğü için başvurdum. Amacım ise, her geçen gün daha da bataklığa dönen internet alemine -haddim olmayarak- birazcık da olsan düzen vermeye çalışmak. Çünkü biliyorsunuz ki, ataşehir escort DMOZ’a eklenen site arama motorlarını gözünde bir adım daha öndedir. Çünkü DMOZ’a eklenen siteler, tamamen insan elinden geçen ve insan onayıyla eklenen sitelerdir.

Web/grafik tasarım için yararlı kaynaklar

Web/grafik tasarım ile uğraşanların karşılaştığı sıkıntılardan en büyüğü kaynak bulamamaktır. Özellikle henüz bu işin başında olanlar, yani acemi/amatörler için her kaynak birer servet niteliğindedir. Tabii Türk tasarımcılar için iş biraz daha sıkıntılı, fazla Türkçe kaynak yok. Bu konuda da daha çok İngilizce kaynaklara değineceğim ama korkmayın, çoğu şeyi rahat rahat anlayacaksınız. Şimdi web/grafik tasarımcılar için yararlı olabilecek kaynaklara geçelim:

Web/grafik tasarım kaynakları

W3Schools: İçerisinde HTML, HTML5, CSS, CSS3, JavaScript, jQuery, PHP, ASP vs. hakkında temel ve ileri düzeyde bilgiler bulunan bir site. Oldukça sade bir yapıda olan sitede, birçok uygulamayı de sitenizde denemeden W3Schools üzerinde deneyerek görebiliyorsunuz. Kısacası her tasarımcısının el çantasında (yer imleri) bulunması gerekiyor.

Scroll Up

Send this to a friend