"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: e-kitap

“Ordinaryus’un Fahiş Yanlışları” kitapçığı

Benim 1. baskı kitap takıntım var. Buna başka bir yazıda değineceğim. (Değindim bile, buradan bakabilirsiniz) Onun için bu konuyu es geçiyorum. Bu takıntımın bir sonucu olarak, Atsız’ın 1961’de yayımlamış olduğu 8 sayfalık “Ordinaryus’un Fahiş Yanlışları” adlı kitapçığı buldum ve anında satın aldım. Birçok arkadaşın da ulaşmak isteyip ulaşamadığını göz önünde bulundurarak tarayıp PDF haline getirdim ve yükledim.

E-kitap niçin bu kadar pahalı?

İki üç gün kadar önce twitter‘da rast geldim: Atsız’ın kitapları artık Ötüken Neşriyat tarafından e-kitap olarak D&R’de satılacakmış diye. Tabii haliyle sevindim bir Atsız okuru olarak. Böylelikle Atsız’ın kitapları daha fazla kişiye ulaşabilecekti.

Peki ya e-kitap işinde kazın ayağı öyle mi?

Baskı, dağıtım ve diğer masraflar olmadığından daha ucuza satılacağını düşünmek yanlış olmazdı. Hemen D&R’ın sitesine girip incelemeye başladım. Ama görünen hiç de öyle değildi. Normal basılı kitap parasından en fazla 50 kuruş aşağıydı. (Bozkurtlar basılı hali 20,49 TL – e-kitap hali 20,00 TL) Şaşırdım fiyatlara. Kağıtmış, mürekkepmiş, deposuymuş, dağıtımıymış; bu masrafların hiçbiri yok. E o zaman bu fiyatlar nedir kardeşim?

Scroll Up

Send this to a friend