"Enter"a basıp içeriğe geçin

ESET Smart Security pahalı olmak zorunda mı!

Bi’ süreden beridir kullandığım yazılımların orijinal olması konusuna dikkat ediyorum. Artık takıntı gibi bir şey oldu. Bir de ahlakî olarak kendimi sorumlu hissediyorum. (Dinle falan alakası yok) Eğer fiyat da adam akıllı bir şeyse parası neyse verip almaya gayret ediyorum, yokluklar içindeki bir öğrenci olarak. Ne kadar da fedakârım.

Bu bağlamda Android telefonum için, iki uygulama satın aldım: TuneIn Radio Pro ile Nova Launcher Prime. İkisi de hakkını fazlasıyla teslim eden programlar. Mesela, oyun olarak Mount&Blade: Warband, Total War: Medieval II, LIMBO vs. birçok şeyi de Steam üzerinden satın aldım falan. Yani başkalarının hakkını dolaylı yoldan olsa da gasp etmek istemiyorum.

Neyse konuyu asıl meseleye getiriyorum. ESET Smart Security‘yi bayağıdır deneme (trial) hesaplarla kullanıyordum. ESET antivirus, gerek arayüzü gerek işlevselliği, bana kalırsa en iyi antivirüs programı, tartışmasız. Artık bu böyle olmayacak dedim ve satın almaya karar verdim. Hay vermez olaydım! Arkadaş, neden bu kadar pahalı olmak zorunda?

ESET’in resmi sitesinden alacaktım ilk, daha ucuz olur dedim kendimce. Yanılmışım. En pahalı kendi sitesindeymiş. 73 TL, 1 bilgisayar ve 1 kullanıcı için. Sizce de pahalı değil mi? Evet, zaten ben de pahalı bulup daha ucuza nerede arasam diye düşündüm. Fiyat karşılaştırma sitelerinde arattım. En ucuz 44 TL’ye bulabildim, tabii öğrenci adam için bu bile çok fazla!

Anlayamadığım olay neden böylesine bir fiyat politikası uygulanıyor. Ben eminim ki, ESET Smart Security -son zamanlarda Apple Store ve Google Play’deki bazı uygulamalar gibi fiyat indirimine gitse- yok satacak. Bir sürü kişinin benim gibi bu dertten yakındığını biliyorum.

Ama antivirüs şart tabii bilgisayarda. E o zaman ne yapacağız? Şimdilik deneme hesaplarla devam edeceğim. Gelecek günler ne gösterir, bilinmez…

Scroll Up

Send this to a friend