"Enter"a basıp içeriğe geçin

DMOZ’a editörlük için başvurdum

DMOZ, site işleriyle uğraşan herkesin en azından adını duyduğu bir şey. Kabaca anlatmaya çalışırsak, internet üzerinde var olan kaliteli olan her türden sitenin eklendiği bir dizin. Zaten açık dizin projesi olarak geçiyor. Herkes, her kategoride istediği siteyi önerebiliyor. Tavsiye edilen bu siteler, editör onayından geçtikten sonra yayımlanıyor.

dmoz açık dizin projesiBen de birkaç gün önce, DMOZ editörlüğü için başvurdum. Amacım ise, her geçen gün daha da bataklığa dönen internet alemine -haddim olmayarak- birazcık da olsan düzen vermeye çalışmak. Çünkü biliyorsunuz ki, ataşehir escort DMOZ’a eklenen site arama motorlarını gözünde bir adım daha öndedir. Çünkü DMOZ’a eklenen siteler, tamamen insan elinden geçen ve insan onayıyla eklenen sitelerdir.

Başvurumu “Web Günlükleri” kategorisinde yaptım. Bakalım, sonuç ne olacak? Olumsuz da olsa geri dönüş yapılacak mı? Kabul edilecek miyim? Başvuru formunda da hatırı sayılır bir bilgi aldılar. İnternette bugüne kadar yaptıklarımı, hangi sitelerde emeğim olduğunu, hatta editörlük başvurunda bulunduğum kategori için önerebileceğim 3 tane de site istediler.

Bir gelişme olursa, hele bir de editörlüğe falan seçilirsem bir başka yazımda belirteceğim. Sağlıcakla…

Scroll Up

Send this to a friend