"Enter"a basıp içeriğe geçin

Twitter için daha çok kişiye ulaşma ipuçları

Topluluğunuzla aranızdaki bağın göstergesi etkileşimlerdir. Eğer Twitter ipuçları için buradaysanız, okumaya devam edebilirsiniz. Çünkü, Twitter’da retweetler daha güçlü bir bağın habercisidir. (%78 retweetler – %22 yanıtlar)

08.00 – 19.00 saatleri arasında %30 daha yüksek etkileşim imkanı vardır. Ama maç, dizi vb. faktörler istisna durumlar yaratabilir. Mutlaka tweetlerinizde resimlere yer verin! Aynı Facebook gönderilerinde yaptığınız gibi.

Görsel içeren tweetler, diğerlerine göre -yaklaşık- 2 kat daha fazla etkileşim sağlıyor.

tweetlerinize görsel ekleyin
Fotoğraf içeren bir tweet

Etiket içeren tweetler, içermeyenlere oranla -yaklaşık- 2 kat daha fazla etkileşim sağlıyor. Bir soruyla da pekiştirdiniz mi tamamdır!

twitter retweet etme
Etiket (hashtag) içeren bir tweet

100 karakterden daha kısa tweetler %17 daha fazla ilgi görüyor.

Link içeren tweetlerin retweet edilme oranı, linksiz olanlara kıyasla %86 daha fazla.

daha fazla retweet
Link içeren tweet dizisi

Etiket kullanımını da abartmamak gerekiyor. 1-2 etiket içeren tweetler, 3 ve daha fazla etiket içerenlere göre %21 daha fazla ilgi çekiyor. 3 ve üzeri etiket içeren tweetlerin etkileşim oranı %17 daha düşük.

Garip ama, takipçilerden retweet etmelerini rica eden tweetler, diğerlerine göre ortalama 12 kat daha fazla retweet ediliyor.

twitter ipuçları
Retweet edilmesi için istekte bulunulan tweet örneği

Retweet rica ederken, “retweet” kelimesi kullanılırsa bu oran 23 katına çıkıyor. “RT” kısaltması kullanılırsa retweet edilme üstünlüğü 10 kat ile sınırlı kalıyor.

Scroll Up

Send this to a friend